עלי באבא (Alibaba.com)


פרסומות

אתר עלי באבא (Alibaba.com), הוא אתר מכירות אשר למעשה דומה מאד לחברו עליאקספסרס(Aliexrpess), אך מיועד במיוחד ליבואנים, אשר מעוניינים לרכוש כמויות גדולות של מוצרים ולנצל את המחירים הנמוכים שיש בכל מה שקשור לנושא של יבוא מסין.

גם כאן, ישנם מספר פרמטרים מאד מאד חשובים, שרצוי לבדוק רגע לפני שמזמינים.

קודם כל – השוואת מחירים. כמו בכל שוק אחר, גם כאן ישנם כאלו שזולים יותר, או פחות. רצוי לבדוק לפחות עד חמישה ספקים ולבצע ביניהם את ההשוואה ובכך להבטיח את העובדה שהמוצר שהשגתם, הוא במחיר הטוב ביותר אותו יכולתם להשיג. אך כמו בכל מקום אחר, קחו בחשבון שלעיתים המחיר בא על חשבון האיכות, לכן כדאי שתשימו לב גם לסעיפים הבאים.

תוודאו שמי שאתם מנהלים מולו את המשא ומתן, הוא ספק אשר נמצא כבר מספר שנים לא מבוטל באתר. תתעלמו לחלוטין מהסימן של “משתמש זהב”, כי באתר אליבאבא, ניתן פשוט לרכוש את זה וזה לא תלוי בשום פרמטר איכותי וחשוב. בדף הפרטים של כל ספק/מפעל, תוכלו לדעת עליו כל מה שתרצו וחשוב לדעת עליו. אל תהססו ואל תתעצלו. תקראו בדיוק מול מי אתם עומדים.

קנייה מאובטחת – לצערנו, אתר זה אינו עובד עם פייפאל(כנראה מטעמים פוליטים. כי אתר PAYPAL שייך לEBAY, שהוא למעשה מתחרה ישיר של ALIBABA. אך לשמחתנו הרבה, הם מציעים שירות זהה כמעט לחלוטין ולעיתים אף טוב יותר. הספק לא מקבל את הכסף, עד אשר המוצר נמצא אצלכם. במקרים של בעיות, הם לרוב באים לקראת הלקוח ומבצעים בדיקה יסודית ומעמיקה והכל בכדי להבטיח את העובדה שהלקוח(אתם), יהיה מרוצה בסוף התהליך.

פרסומת

מכס ומע”מ – חשוב לקחת בחשבון שתצטרכו לשלם מכס וכמובן גם מע”מ ורצוי לבקר באתר רשות המיסים, בכדי שתדעו מהו המחיר הסופי אותו תצטרכו לשלם בעבור אותו המוצר. אל תתעצלו בעניין זה, כי זה מה שיבחן בשורה התחתונה את הכדאיות של העסקה. חשוב לדעת שישנם מוצרים שכלל לא ניתן לייבא וישנם מוצרים שהם עלולים לעורר בעיה, לכן כדאי מלכתחילה לא להתעסק איתם(הכל מפורט באתר רשות המיסים).

פידבקים(תגובות) – הן למעשה הדבר החשוב ביותר, אשר יעניק לכם אינדיקציה מלאה מול מי אתם בעצם מבצעים את העסקה. נכון שיש לכם את הגיבוי של הנהלת האתר, אך רצוי לא להיכנס לבעיות מלכתחילה. כמובן שמי שיש לו הרבה תגובות חיוביות, זה יהיה האדם שמולו רצוי וראוי יהיה לקיים את העסקה.

משא ומתן – הכל שם בעצם מתנהל כמו שוק. בדיוק כך. המחיר שיוצע לכם בהתחלה, הוא המחיר הגבוה ביותר ואל תתביישו להתמקח, כמו שרק ישראלים יודעים איך. רצוי לדעת שלא כל הספקים שם מדברים באנגלית בצורה שוטפת, לכן רצוי להבהיר בדיוק מה אתם רוצים ולהבין בדיוק מה אתם מקבלים. לא תרצו להיקלע לסיטואציה לא נעימה בסוף העסקה.

קישור לאתר

ושתהיה לכם קנייה נעימה!

4 תגובות על “עלי באבא (Alibaba.com)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.